Stanovisko k nekvalitnímu ozvučení setkání prezidenta republiky s občany města

Zveřejněno 08. září 2017 07:44 | aktualizováno 08. září 2017 07:45

V úterý 5. září 2017 navštívil naše město prezident republiky Miloš Zeman. Na vzácnou návštěvu jsme se připravovali s vědomím jejího významu a výjimečnosti tak, aby proběhla důstojně a bezchybně.

Program návštěvy se skládal ze tří samostatných částí. První dvě se uskutečnily v prostorách městského úřadu (setkání „v úzkém kruhu“ pouze se mnou a hejtmanem kraje a setkání s pozvanými představiteli města) a proběhly naprosto v pořádku a bez závad. Třetí částí bylo setkání s občany na náměstí, které bylo poznamenáno nekvalitním ozvučením, čímž bylo do značné míry znehodnoceno úsilí vynaložené při přípravě návštěvy. Ať již bylo způsobeno technickými či jinými problémy, určitě k němu nemělo dojít, a mě jako představitele města oprávněná kritika velmi mrzí.

SAK Studénka, příspěvková organizace, dlouhodobě bezproblémově ozvučuje většinu akcí konaných ve městě a já jakožto představitel jejího zřizovatele zajistím prošetření toho, co a proč se stalo zrovna při průběhu pro nás tak významné události.

Panu prezidentovi jsem se za uvedené problémy omluvil, on omluvu přijal se slovy: „tak až přijedu příště, ať je všechno v pořádku“.

Lubomír Šobich
starosta