Rozhodnutí o uzavření ledové plochy ještě NEPADLO

Zveřejněno 04. října 2017 13:23 | aktualizováno 23. října 2017 07:04

V této chvíli čeká město na písemné vyjádření statika, jehož součástí bude návrh opatření a teprve z něj lze vyhodnotit, co bude s letošní sezónou.

Stav podbití pod střechou je bohužel velmi špatný. V loňském roce proběhlo kompletní překrytí celé střechy novou folií tak, aby se předešlo ,,látání po kouskách“. Tento krok byl nutný k zabezpečení chodu a bezpečnosti, jelikož hrozilo zatečení do elektrických zařízení. Vycházelo se ze zprávy a doporučení statika z roku 2013, kde je jako první krok doporučena oprava krytiny. Firma, která realizovala výměnu střešní krytiny, posoudila stav horního bednění střešní konstrukce jako vhodný podklad pro výměnu střešní fólie. Bohužel stav podbití nebyl posouzen, pouze se předpokládalo, vzhledem ke stavu horní části konstrukce, že je rovněž vyhovující.

V jakém stavu je podbití a izolace, bylo zjištěno až po odpadnutí kusu dílce při přípravě na novou sezónu. Průzkumem byl zjištěn špatný stav nosných trámků, zaviněný kondenzující vodou zachycenou v izolační vatě, která podporovala vznik dřevokazných hub. Střecha byla budována v roce 1990 a navržený systém, který je tvořen z dílců, zřejmě nepočítal s posunutím rosného bodu do zakryté části konstrukce a nevyřešil odvětrání ani odvod vysrážené vody. Proto byl přizván statik, aby rozhodl o možných opatřeních a navrhl další postup, ať už se bude jednat o opravy dílčí nebo komplexní.

Pro další rozhodování musí platit zásada – BEZPEČNOST PŘEDEVŠÍM.

Petr Odchodnický
místostarosta