Starosta odpovídá

Dotazy pro starostu můžete zasílat na emailovou adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Otevření hřiště u ZŠ TGM

Zveřejněno 20. 11. 2017 12:53

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, kdy přesně se bude otevírat hřiště vedle školy TGM. Dne 09.11.2017 jste napsali příspěvek ohledně otevírací doby od příštího týdne a hřiště stále není otevřeno.
Děkuji za odpověď.

celý článek...

Provozní doba hřiště u ZŠ TGM

Zveřejněno 09. 11. 2017 10:54

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaká bude provozní doba nového hřiště u školy TGM?

celý článek...

Podjezd u nádraží

Zveřejněno 21. 10. 2017 09:15

Vážený pane starosto,
s nepochopením jsem si přečetl příspěvek v regionální části MF DNES o nepřijetí projektu podjezdu u nádraží pro osobní vozidla a pěší. Přejezd je totiž neustále zavřený a jen tu a tam se otevře, a to ještě na krátkou chvíli, takže ani celá stojící kolona neprojede. Tím, že se odmítne, zůstane vše při starém. Koncepce podjezdu i pro kamiony podle mého názoru není vzhledem k blízkému okolí možná.
Chtěl bych se zeptat, zda jste uvažovali o možnosti příjezdu kamionů přes dříve zbytečně zrušený železniční přejezd, který byl mezi kolonií a domem pana Petroviče. Myslím si, že tam ještě do dneška zůstal po závorách sloupek s řetězovým kolem. Příjezdová cesta k přejezdu by mohla být vedena od tzv. sladké díry novou silnicí přes pole, které je v době záplav stejně stále pod vodou. Přejezd by byl jen firemní, takže provoz by byl omezený.
O. S.

celý článek...

Stav střechy hokejového stadionu

Zveřejněno 06. 10. 2017 11:51

Dobrý den pane starosto,
mám na vás jednu stručnou otázku. Jak je možné, že stav střechy hokejového stadionu došel tak daleko, že odpadnutím jejího podbití ohrozilo návštěvníky stadionu?
Děkuji za odpověď a zveřejnění dotazu. S pozdravem D. Č.

celý článek...

Pořízení požárního automobilu

Zveřejněno 19. 09. 2017 08:57

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli Studénka bude příští rok žádat o dotace na pořízení požárního automobilu, jak to dělají okolní obce a města. Ty dostávají až 90 % dotací z ceny na pořízení. Všude to jde, tak proč ne ve Studénce. Děkuji za odpověď.
S pozdravem A. V. 

celý článek...

Návštěva prezidenta

Zveřejněno 12. 09. 2017 07:48

Dobrý den,
dneska jsem si na facebooku pustila návštěvu pana prezidenta Zemana ve Studénce. To byla ostuda, jak fungovalo ozvučení. Měli jste na to dostatek času, aby vše proběhlo, jak má. Chci vědět, kdo zodpovídal za ozvučení a jestli bude ten člověk nějak potrestán a jak. R. Š.

celý článek...

Nové parkoviště na ulici Arm. gen. L. Svobody

Zveřejněno 08. 09. 2017 12:26

Dobrý den.
Nevím, zda je to dotaz pro starostu, ale rád bych se zeptal, proč na tom novém parkovišti na ulici Arm. gen. L. Svobody (mezi paneláky) malovali ty bílé čáry barvou a neudělali to raději hned odlišnou barvou dlažby, jak se to už běžně dělá, za 3 roky barva nebude vidět.
Děkuji L. V.

celý článek...

Chodník na ulici Sjednocení

Zveřejněno 08. 09. 2017 12:11

Chtěla bych se zeptat, kdy se bude opravovat chodník od ulice Panské po městský úřad. Zhruba před 2 lety mi pan Lev odpovídal, že se oprava připravuje a od té doby se nic neděje. Opravujete chodníky tady ve Studénce 1, dokonce nyní i na Bezručově ulici (autům se bude dobře parkovat), ale s chodníkem, kde projdou denně desítky lidí, se nic neděje a přitom je v hrozném stavu. Za deště si musíte vybírat, na kterou kostku šlápnete, jinak máte plné boty špinavé vody. O jízdě s kočárkem ani nemluvě, místy jsou tak velké rozestupy, že musíte doslova kličkovat.
Děkuji.
S pozdravem I. H.

celý článek...

Přelety letadel v nočních hodinách

Zveřejněno 17. 08. 2017 11:46

Dobry den pane starosto.
Jaké kroky podniklo město Studénka, aby se neprováděl výcvik pilotů na malých letadlech - teď narážím převážně v noci v době po půlnoci apod. Doba nočního klidu je jasně zakotvena v zákoně o přestupcích, kdy od 01.07.2017 je to stanoveno přesně od 22:06 hodin. Není možné tyto přelety zakázat nad městem Studénka? Jedná se mi o výcvik nikoliv o běžný provoz. Dnes 14.07.2017 opět lítá předmětné letadlo v době po 00:32 hodin. Co s tím hodláte dělat? Děkuji L. D.

celý článek...

Přechod přes železniční trať

Zveřejněno 08. 08. 2017 13:57

Vážený pane starosto,
v současné době probíhá rekonstrukce bílovecké trati a v této souvislosti bych se chtěla zeptat, jak to bude s přechodem přes trať.
Konkrétně z ulice Lidické, kolem bývalého hřiště na ulici R. Tomáška a kousek dále na ulici Požárnickou. Nejedná se sice o „běžné přechody“, ale běžně se používají již několik desítek let.
Z ulice Lidická vede k trati i dlážděný chodník, vybudovaný našimi rodiči ve spolupráci s městem před více než 30 lety, a to hlavně za účelem přístupu do Vagónky. Mimochodem, až na letošní zimu, byl vždy v zimě udržovaný, a to z obou stran. Letos bohužel již ne.
Oba přechody jsou hojně využívány, a proto jsem byla dnes ráno velmi nemile překvapena cestou do práce. Kousek za koncem chodníku je vyhlouben příkop, potom jsem se musela doslova vyšplhat na násyp kamení a totéž i z druhé strany. Nic příjemného, akorát na zlomení nohy. Přes trať chodí i děti do školy, do školky, důchodci na autobus. A nedovedu si to představit při dešti nebo v zimě.
Počítá se proto s nějakým upraveným přístupem? Nebo bude přístup znemožněn a chodit budeme muset oklikou po Panské, nevím, zda to tam není podobné, to jsem nezjišťovala.
Děkuji za odpověď. I. H.

celý článek...