Samospráva

Zastupitelstvo města

Zastupitelstvo města je nejvyšším orgánem města.Je složeno z členů zastupitelstva obce, jejichž počet na každé volební období stanoví příslušné zastupitelstvo obce nejpozději do 85 dnů přede dnem voleb.

Volební období je čtyřleté. Komunální volby proběhly ve dnech 10. a 11. října 2014. Pro toto volební období bylo stanoveno a zvoleno 21 členů Zastupitelstva města Studénky.

Rada města

Rada města je výkonným orgánem města v oblasti samostatné působnosti a ze své činnosti odpovídá zastupitelstvu města. V oblasti přenesené působnosti přísluší radě města rozhodovat, jen stanoví-li tak zákon.

Rada města Studénky má 7 členů. Tvoří ji starosta, místostarosta a dalších pět členů, kteří byli zvoleni zastupitelstvem města ze svých členů