Kotlíkové dotace a bezúročné kotlíkové půjčky

Zveřejněno 28. května 2019 09:05 | aktualizováno 28. května 2019 09:07

PŘÍJEM ŽÁDOSTÍ O KOTLÍKOVÉ DOTACE BYL VE 3. KOLE UKONČEN

Dne 22. 05. 2019 byl ukončen příjem žádostí o kotlíkové dotace a to podáním žádosti s pořadovým číslem 3/10000.

Přestože byla finanční alokace na tuto výzvu již v prvních minutách příjmu žádostí vyčerpána, má Moravskoslezský kraj přislíbeno její navýšení ze strany Ministerstva životního prostředí - viz tisková zpráva ZDE: https://www.mzp.cz/cz/news_190513-komentar-ministra-brabce-zajem-o-kotlikove-dotace-je-obrovsky-moravskoslezskem-kraji-pridame%20dalsich-500-milionu.

BEZÚROČNÉ KOTLÍKOVÉ PŮJČKY

Zájemci o bezúročnou kotlíkovou půjčku mohou nahlásit svůj zájem referentkám odboru SŘÚPaR, a to nejpozději do 28. 06. 2019.

Žádost o bezúročnou kotlíkovou půjčku mohou zájemci předkládat po schválení kotlíkové dotace Moravskoslezským krajem osobně na podatelně Městského úřadu Studénka nebo poštou. Základní podmínkou získání bezúročné půjčky je tedy podání a schválení žádosti o kotlíkovou dotaci Moravskoslezským krajem.

Podmínky poskytnutí bezúročné kotlíkové půjčky obsahuje programový dokument, který naleznete ZDE:

Programový dokument bezúročné kotlíkové půjčky

Příloha č. 1 – Žádost o návratnou finanční výpomoc

Příloha č. 2 – Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí návratné finanční výpomoci – vzor

S žádostí o další informace se občané města mohou obrátit na referentky odboru SŘÚPaR: