Aplikace postřiku proti komárům

Zveřejněno 12. června 2019 14:39

Město Studénka upozorňuje, že dnes 12.06.2019 ve večerních hodinách (20:00 – 23:00) proběhne plošná aplikace teplého aerosolu z důvodu nadměrného výskytu komárů na celém území města Studénky. Bude aplikován přípravek, který je pro tuto aplikaci schválený a povolený (Aqua K-Othrine). Po aplikaci se přípravek odbourává nejpozději do 24 hodin a není reziduální. Po zkušenostech z minulých let bude na území města aplikováno přibližně 300 ml přípravku (naposledy byl ve Studénce postřik aplikován v roce 2017).

Při aplikaci přípravku budou samozřejmě dodrženy všechny podmínky, které pro jeho použití stanovuje příslušná legislativa.

Chtěli bychom ještě touto cestou upozornit včelaře, že použitý přípravek je pro včely toxický. Umístění včelstev, v jejíchž blízkosti bude aplikace postřiku omezena, najdete na webu  http://eagri.cz/public/app/lpisext/lpis/verejny2/plpis/ Na stránce je nutné označit v levém panelu pozici stanoviště včelstev.

Vzhledem k aplikaci v pozdějších večerních hodinách lze předpokládat, že většina užitečného hmyzu jako včely a čmeláci již nebudou aktivní.