STUDÉNKA

Kdy: 18. 9. 2021 10:00 - 19. 9. 2021 17:00

Kde: ČERNÁ LOUKA

GARDEN FOOD FESTIVAL 2021 1

Festival dobrého jídla a pití přijíždí do Ostravy! Po Bzenci, Lankšrounu, Novém Jičíně, Písku a Uherském Hradišti se také ostravská Černá louka promění na místo plné skvělých chutí a vůní.

Typ akce: gastronomie (ochutnávka jídel, ostatní (gastronomie)), ostatní (akce pro celou rodinu, přehlídka), trhy, výstavy, veletrhy (trhy)

Víte, že na Černé louce bylo ve středověku tržiště s černou zvěří, později zde stál Strassmannův pivovar a teď se zde koná již druhý ročník Garden Food Festivalu? Lepší místo jsme si nemohli vybrat. Srdce Ostravy ožije 18. a 19. září 2021 zvučnými gastro jmény, kulinářskými zážitky, domácí i zahraniční kuchyní a prostor dostane i vaše kreativita a soutěživost. Chybět nebude pestrá nabídka prodejců, kteří dorazí z různých koutů ČR a program pro děti i dospělé.

Co vám letošní ročník nabídne? Na pódiu se vystřídají skvělí nejen lokální kuchaři, vařit budeme po česku i zahraničně, neminou nás soutěže, hudba a na své si přijdou i děti. Ostravský mistr kuchař David Valíček se svým Food Atelierem zazáří po oba dny; zasoutěžíte si s ním v rámci Food styling soutěže o gril Big Green Egg a také vás naučí, jak vařit a dochucovat octem. Víme, že není ocet, jako ocet, a tak vám přinášíme TOP českou kvalitu, Bzenecký ocet, který letos slaví krásný 100 let. Milujeme tradice, venkov, pořádnou domácí kvalitu, a tak jsme si pozvali „mámu z gruntu“ neboli Veroniku Gruntovou, která vám prozradí taje domácí kuchyně, bude sterilovat a předá pár tipů a rad, na co by správná poctivá kuchařka/kuchař neměli zapomínat.

Již po druhé do Ostravy zavítá Lukáš Neckář se svým Colour Sushi, které nejen, že ochutnáte na Lukášově stánku, ale také budete při jeho tvoření v rámci Colour Sushi Show, při níž se dovíte naprosto vše o této japonské delikatese. Workshopy v rámci Školy vaření pro děti i dospělé, které Lukáš povede, budou probíhat ve stanu, jehož partnerem je firma Bonduelle. Vstupenky na tyto workshopy jsou placené zvlášť nad rámec vstupného a zakoupíte je online prostřednictvím NFCtron.

Milujeme soutěže, a tak nesmějí chybět ani na ostravském GFF. Šéfkuchař vs. návštěvník? Kdo půjde do kuchtící výzvy Back2Back cookingOndřejem Molinou? Jedno jídlo, stejný čas a prostor pro vás. S Ondřejem si můžete zasoutěžit také v ústřicové výzvě. Kdo rychleji a správně otevře ústřice vyhrává. A kdo nakonec tyto ústřice sní? No přeci publikum. S Davidem Valíčkem budeme soutěžit o gril Big Green Egg. Vyhrává ten, kdo bude jedničkou ve food stylingu a porazí vítěze z předchozích kol. Celkového výherce se dozvíte v pondělí 20.9., kdy bude zveřejněn na sociálních sítích.

Víte, co je roztomilost sama? Když vaří děti! Jsou celé špinavé, vše kolem nich je upatlané, ale ten úsměv na tváři a radost z toho, co se jim povedlo, je k nezaplacení. Tentokrát se děti vedeni Lukášem Neckářem zapojí do přípravy sushi a závitků. Ale nejen to.

Festivalem vás bude provázet Markéta Hrubešová, která prozradí a předvede, jak ona sama vaří. Po celý GFF bude také představovat jednotlivé prodejce a zástupce restaurací a firem. Kavárna YCOFFEEBIKE si pro vás připravila program na podiu věnovaný přípravě kávy od A do Z.

Degustační menu a skvělé jídlo pro vás nachystají restaurace a bistra Tasty Fries, Divinero, FOOD FOR MOOD, Shams, Detail Sushi, Molina Crew, Color Sushi, Yuzu Sushi, Bašta u Řeky, Gastro Punk – Jeroným Bartoš. S sebou si pak odnesete skvělé výrobky z Beskydského dvorku, Gourmet popcornu, hmyzí produkty GRIGu a Farmeria, Bzenecký ocet a HobbyChef. Pivo Pivovar Stern a lokální Hoppy Dog neboli Psí kusy, víno Naše oblíbená jihoafrická vína, Rybízák či drinky Martini Fiero & Tonic. Kávu si vychutnáte u Ycoffeebike a sladkou tečku u Café La Famillia. Seznam prodejců i program stále doplňujeme, proto sledujte informace na webu a sociálních sítích.

Festival startuje v sobotu i neděli v 10:00, ukončení je pak v sobotu po hudební vystoupení kapely Krackhouse Family ve 20:00, v neděli pak v 17:00. Vstupenku na akci musí mít každý návštěvník; cena v online předprodeji je 120 Kč (zakoupíte jen do půlnoci 17.9.), v ceně je zahrnuta také aktivace čipu, který pak zakoupíte na místě. Vstupné na místě v den konání akce je 150 Kč (ZDARMA jsou děti do 12 let včetně). V případě, že si zakoupí návštěvník vstupenku až na místě, cena čipu je pak 20 Kč, tzn. zvýhodnění platí pouze u online předprodeje. Čipy slouží k platbě na jednotlivých stáncích, zakoupit si jej může jak jednotlivec, tak skupina lidí. Bližší informace k čipovému systému, vrácení peněz atd. najdete na webu NFCtron point.

Na festivalu platí stejná hygienická opatření jako na kulturních a společenských akcích (viz https://covid.gov.cz/situace/kultura). Na místě budou k dispozici samotesty.

Děkujeme za spolupráci našim partnerům Bonduelle, Bzenecký ocet, Černá louka s.r.o., Czech Tourism, Czech Specials, #světové Česko, kudyznudy.cz, Ostravainfo a Dny Fajne rodiny.

Více informací na www.gardenfoodfestival.cz/mesto/ostrava facebooku @gardenfoodfestival.

------------------
V termínu festivalu probíhají na Černé louce v Ostravě další akce, navštívit můžete novou knižní budku a k vidění bude i nový hmizí hotel
Termín konání: víkend 18.—19.9. 2021, 10:00 - 20:00/17:00

8:00 - 11:30 / 12:30 - 17:00