Starosta odpovídá

Dotazy pro starostu můžete zasílat na emailovou adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Internetové stránky města

Zveřejněno 12. 04. 2019 11:33

Dobrý den pane starosto,
chtěla bych Vás informovat o nedokonalosti vašich inter. stránek. Když tam máte zadaný vyhledávač, asi by bylo normální, aby vyhledával :-( . Zadám: platba daně z nemovitosti za rok 2019 – reakce: nelze vyhledat, zadám: platba nebo poplatek za odvoz komunálního odpadu – reakce: nelze vyhledat, a mohla bych tady vypisovat do alelúja, asi na 6 dotazů nic. Ve Studénce vlastním nemovitost, ale už několik let bydlím mimo a jediná možnost, jak se informovat, je internet. Telefonicky Váš úřad bohužel nestíhám (2 dny v týdnu úřední hodiny a v tom ještě 2 hodiny pauzy je výsměch pro pracující lidi!). Takže vždycky otravuji staré známé, aby byli tak hodní a šli se mi zeptat na konkrétní věci, zrušili jste zasílání složenek, což zase chápu, s tím problém nemám, určitě to bylo škoda peněz, když spousta lidí to vyhodí do koše! Ale v tom případě byste měli být flexibilní a trošku jít s dobou. To co jinde jde jako po másle, u vás opravdu pokulhává. Zkuste si najet na stránky jiných úřadů, jak to tam funguje, zadáte jedno slovo a hned máte reakci. Nikdo po vás nechce, abyste byli na úrovni googlu, ale je potřeba jít s dobou.
S přáním hezkého dne P. P.

celý článek...

Oprava „spojovačky“ a osvobození od poplatků

Zveřejněno 11. 04. 2019 11:42

Dobrý den, mám 2 dotazy:
1) Kdy se konečně začne opravovat "Spojovačka"? Je ostuda chodit po tom chodníku, který pamatuje i nepamatovatelné. Udělalo se x oprav chodníků a "Spojovačka" stále nic.
2) Měla jsem informaci, že město zvažuje osvobodit od poplatků odpadu ty, kteří doloží doklad, že platí odpady jinde. Jelikož nebydlím ve Studénce, ale mám tam stále TP, tak platím odpad na 2 místech.
Děkuji za odpovědi.
Zdraví P. B.

celý článek...

Provoz na ulici 2. května

Zveřejněno 05. 04. 2019 13:04

Vážený pane starosto,
obracím se na Vás nejen za svou osobu, ale zároveň za obyvatele města Studénky, kteří mají své rodinné domy na ulici 2. května. Chceme Vám zaslat sdělení, jaká je výše uvedená komunikace nebezpečná a jak se na ni chovají jednotliví účastníci silničního provozu, kteří po ni projíždějí. Většina z nich vůbec nedodržuje pravidla silničního provozu. V žádném případě nedodržují rychlost, čímž vzniká i větší hluk, prach a nebezpečné situace v provozu. Nejhorší stav je o víkendu a v ranních hodinách. Po celé komunikaci jezdí nezřízeně, před semaforem u školy v dostatečné vzdálenosti přibrzdí, tudíž přibrždění na červenou eliminují nebo stihnou probliknutí a znovu se rozjedou, jak se říká, co to dá. Pak lze slyšet i kvílení brzd, kdy přejedou naše mazlíčky (kočky, psy). Za toto je nikdo nepotrestá, neboť z místa okamžitě ujedou.
Celé situaci by jistě prospělo snížení rychlosti průběžně po celé ulici 2. května a následná kontrola, nebo prohlášení za obytnou zónu, čímž se rychlost snižuje. Město by tak získalo finanční dotace od řidičů, kteří nerespektují dopravní značení. Další varianta by byly zbržďující retardéry, to by si jistě rozmysleli ničit svá vozidla a jezdili by předpisově.
Situace není nebezpečná jen u školy, je nebezpečná v celé délce. Takto by byl snížen i hluk a prach, který je dalším nebezpečím pro nás, obyvatele na ulici 2. května ve Studénce. Pomůžete nám?
Za všechny Y. H. R.

celý článek...

Pronájem zahrádky

Zveřejněno 29. 03. 2019 13:56

Dobrý den, pane starosto. Psal jsem ohledně pronájmu zahrádky, kterou máte vystavenou na e-deskach, ale odpovědi jsem se nedočkal, tak chci poprosit Vás, jestli tedy je zahrádka k pronájmu.
Děkuji. V. H.

celý článek...

Úklid města

Zveřejněno 21. 03. 2019 16:58

Dobrý den.
Naše město se opět uklízelo zametacími vozy. Tradičně, jako každý rok, se vynechala ulice Matiční. Chtěl jsem se zeptat, proč? Tato ulice nepatří k městu Studénka? Na které město se v tomto případě obrátit s žádosti o úklid?
H. P.

celý článek...

Oprava povrchu parkoviště u kostela svatého Bartoloměje

Zveřejněno 04. 03. 2019 14:01

Dobrý den pane starosto,
chtěl jsem se zeptat, jestli je v dohlednu (popřípadě nějaký termín) oprava povrchu parkoviště u kostela svatého Bartoloměje.
Děkuji T. K.

celý článek...

Vzrostlé stromy na ulici Arm. gen. L. Svobody

Zveřejněno 28. 02. 2019 14:50

Dobrý den pane starosto,
nejdříve Vám chci poděkovat za rychlou reakci na můj e-mail ze dne 29.01.2019 a nápravu provedení zimní údržby, která se projevila ve dnech sněhové kalamity 03.02–04.02.2019. Jen tak dále. :-)
Obracím se na Vás s prosbou o řešení „Údržby zeleně“ – ořezání vzrostlých stromů u chodníku na ulici Arm. gen. L. Svobody (od křižovatky ulice Sjednocení, směr ulice Poštovní). U chodníku vyrostly stromy do výšky našich panelových domů, stíní, ohrožují chodce a majetek občanů (zaparkovaná auta apod.). V roce 2018 byla provedena odbornou firmou „prořezávka stromů“, ale provedli to tak, že ořezali větve do výšky stromů, kam dosáhli. Byly ponechány větve, které se naklánějí nad vstupní chodníky do domu, nad parkoviště, dosahují výšky domů apod.
Prosím, mohl byste nechat zkontrolovat stav údržby zeleně v této lokalitě a případně nechat provést nápravu i této údržby?
Děkuji. S pozdravem M. G.

celý článek...

Dotazy na byty, starou školu a Věru Chytilovou

Zveřejněno 22. 02. 2019 16:07

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, když se pořád mluví o úbytku lidí ve Studénce, kde jsou ty volné byty? Protože se do nich nastěhovali nepřizpůsobiví, kteří nejsou ve městě hlášení, ale o tom se nemluví, a tím pádem Studénka přichází o peníze.
Další dotaz, když nevíte, co se starou školou, kde se narodil kardinál Tomášek, proč tam neudělat jeho muzeum, určitě by to přilákalo spoustu lidí.
A ještě jeden dotaz – to neví skoro nikdo, možná ani Vy, ale ve Studénce se narodila režisérka Věra Chytilová, dodnes její dům stojí, její otec měl na nádraží restauraci a hodně si chodívala hrát přes Oderské mosty na Kotvici, i proto se zde v té restauraci natáčel film Kapitán Korda. Kdyby se to vše dalo do podvědomí, i třeba muzeum Věry by přilákalo spoustu lidí a třeba jen na dům dát pamětní desku jako má Tomášek a pokřtít by ji mohl Bolek Polívka.
Díky za odpověď. P. K.

celý článek...

Zrušení pobočky Komerční banky

Zveřejněno 22. 02. 2019 16:05

Vážená paní, vážený pane,
dozvěděl jsem se, že bude ve městě zrušena pobočka Komerční banky. Chtěl bych se zeptat, z jakého důvodu bude ukončen provoz pobočky, jestli to souvisí s městem.
S pozdravem T. D.

celý článek...

Autobusová zastávka na ulici Budovatelské

Zveřejněno 13. 02. 2019 12:39

Vážený pane starosto,
na ulici Budovatelská v místě autobusové zastávky městské dopravy není vybudována čekárna (směr město). Na tomto místě stojí  soukromý prodejní stánek tiskopisů, který není v provozu min. 10 let. Bylo by vhodné, aby se zde vystavěla čekárna namísto stánku. Na čekárnu se pozapomnělo. Na zastávce směrem nádraží je  zhotoveno přístřeší.

celý článek...