Starosta odpovídá

Dotazy pro starostu můžete zasílat na emailovou adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Sečení trávy na ulici Mlýnské

Zveřejněno 11. 06. 2019 06:56

Vážený pane starosto,
jmenuji se E. T. a bydlím na Mlýnské ulici. Jsme malá ulice a víme, že co se týče sečení trávy, nejsme na předních místech. Ale jde tady o bezpečnost provozu. Tráva po obou stranách vozovky dosahuje nejméně do výše 1,5 metru a v zatáčkách nevidíte, zda jede v protisměru auto nebo jde chodec. Cesta je poměrně úzká a tak nemáte kde uhnout. Každý rok chodím osobně tuto situaci řešit s pracovníky úřadu a vždy se dozvím stejnou větu: jedna strana patří ČD a druhá soukromníkovi. To nám obyvatelům Mlýnské není k ničemu. Tuto situaci by měli řešit Vaši zaměstnanci z moci úřední. Je pravdou, že po našich urgencích bývá tráva aspoň částečně posečená. Mělo by to však být samozřejmostí.
Pane starosto, předem děkuji za odpověď.

celý článek...

Oslava 60 let města

Zveřejněno 11. 06. 2019 06:54

Nevím, kdo přišel s geniálním návrhem pořádat diskotéku uprostřed domků na hřišti u školy 2. května. Hudba pozdě do noci, vlastně hulákání, určené pro slabě slyšící. Když už, tak mohla být méně hlučná. Nepotřebuji ji „vychutnávat“ v hermeticky uzavřeném domku!! Co jste připravili pro seniory, kteří se logicky této akce nezúčastnili???
O. S.

celý článek...

Postřik proti komárům

Zveřejněno 06. 06. 2019 07:26

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli se letos plánuje postřik proti komárům. Bohužel tento rok jich bude nejvíce za těch 20 let, co tu bydlím. Pokud jste toto neplánovali, moc prosím o zařazení do plánu co nejdříve. Bohužel již je jich mraky i v brzkých ranních hodinách, což dříve nikdy nebylo a malí ještě nejsou vylíhlí. Během 14 dní budeme mít jejich invazi a ta se rozšíří na další části Studénky. Při postřiku moc prosím, abyste nezapomenuli na cestu z nadjezdu na nádraží a ulici Veřovickou, jsme dost bokem a často se na nás zapomíná. Děkuji moc za kladné vyřízení mé žádosti, doufám, že den města proběhne bez komárů, že se nestačí ještě rozšířit tak daleko, neboť program je velmi lákavý a bude zde, za příznivých podmínek, dost lidí.
Přeji pěkný den. S.

Dobrý den pane starosto,
chtěl bych upozornit na množící se komáry po vydatných deštích. Pracuje město na případných opatřeních? Dále bych chtěl poukázat na rychle rostoucí trávu, kterou je třeba zrovna teď v tuto chvíli řešit, aby z toho nevznikala líheň pro zmiňované komáry. Děkuji za odpověď.
L. D.

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jestli je v souvislosti s výskytem komárů naplánován nějaký zásah k jejich hubení.
Děkuji. D. B.

celý článek...

Dotazy k fungování města

Zveřejněno 05. 06. 2019 08:37

Dobrý den, chtěl jsem ze zeptat a případně požádat o vyřešení pár věcí, které mi na fungování města vadí.

  1. Informoval jsem se, jak je to s volným pobíháním psů. Jelikož, prý není ve městě stanovena vyhláška, mohou se prý strážníci opírat pouze o veterinární zákon, což není dostačující. Vadí mi zejména, když majitelé svých psů vodí své psy bez vodítka. Ač je většina těchto psů určitě hodná, vyvolává to v dítěti, které kolem něho má projít, obrovské stresy. Na upozornění majitele se nezřídka dočkáme inektivů. Proto prosím o zavedení vyhlášky a její důsledné vymáhání.
  2. Po provádění výkopových prací v komunikacích i zeleni nejsou v častých případech prováděny důsledně hutnění při zpětném zásypu. Stačí se podívat na pár posledních míst oprav vodovodu (např. u VDJ na ul. Tovární). Pokud se však na to trochu zaměříte, vypadá tak půl Studénky. Prosím o zrevidování těchto míst a reklamaci tak, ať tyto opravy nejsou v budoucnu hrazeny z rozpočtu města. Zodpovědný pracovník města snad již do budoucna hotovou stavbu převezme důkladněji?
  3. Prosím o řešení problému ve věci provozu společnosti UPIA, která nás ohrožuje na zdraví. Ač vím, že se město v tomto kroku snaží, jeví se mi celá situace jako bezvýchodná a volat stále strážníky jako neúčelné. Zde neprosím odpovědi, ale činy.

Nelze si jen stěžovat, proto chci poděkovat za fungování města. Každý nemůže být se vším spokojený a snad tyto věci vezmete jako zpětnou vazbu občana, než-li výtky.
Kladně hodnotím údržbu města i zeleně, která když prší, roste pochopitelně rychleji. Děkuji také za investice prováděné s „oporou“ dotací, které jistě stojí mnoho úsilí.
Hezký den. T. T.

celý článek...

Údržba zahrady u zámku

Zveřejněno 05. 06. 2019 08:34

Dobrý den. Měl bych takový dotaz – všude propagujete, jak máme krásný zámek ve Studénce 1, jaká je tam krásná zahrada, sice nevím kde? Měl jsem návštěvu z Německa a z Brna, šel jsem jim ukázat zajímavosti Studénky, ale ostuda  první třídy. Zahrada zarostlá skoro po kolena trávou, ani chodníčky vidět nebyly, akorát nasbírat klíšťáky. Styděl jsem se, tomu říkáte zahrada? Byli jsme i v Nové Horce na zámku, kde zatím nic není, ale aspoň pěkně vysekaná zahrada a chodníčky
Děkuji za odpověď. P. K.

celý článek...

Situace kolem spalovny v areálu bývalé Vagonky

Zveřejněno 05. 06. 2019 08:32

Můžete zde prosím shrnout situaci kolem spalovny, která je v areálu bývalé Vagónky? Jak se na území města dostala, její činnost nyní a budoucnost? Případně jaké kroky lze udělat, aby v našem městě svou činnost ukončila?
Děkuji. S.

celý článek...

Problematika „staré kolonie“

Zveřejněno 05. 06. 2019 08:02

Dobrý den, pane starosto. Chci se zeptat, jaké máte plány do budoucna se starou kolonií. Týká se to obytného domu na ul. Tovární 322, 323.
Děkuji za odpověď. P. R.

celý článek...

Dotazy k dění ve městě

Zveřejněno 14. 05. 2019 14:16

Dobrý den pane starosto,
mám par dotazů k dění ve městě:

  • Jak to vypadá s koupalištěm, bude otevřeno na den města a je pravda, že náklady přesáhly plánovaný rozpočet skoro o polovinu?
  • Kdy dojde k opravě chodníků na ulici Arm. gen. L. Svobody, kterou nám slibovalo už minulé vedení.
  • Jak to vypadá s novým osvětlením. Budeme zase půl zimy chodit potmě? Světlonoš se sice snažil, ale nanic, po pár dnech opět tma.
  • Kdy bude výtah na úřadě, protože je sice krásný z venku, ale pro nás částečně imobilní je na nic, protože do patra se nedostanu a promiňte, na chodbě nejde vše vyřídit, a aby úřednice lítala nahoru a dolů vše zjišťovat a sdělovat, je dle mého blbost největší.

Děkuji. M. A.

celý článek...

Dotaz k budově ZŠ Tovární a kina

Zveřejněno 29. 04. 2019 07:29

Dobrý den,
ráda bych věděla, co se bude dít s budovou staré školy na ul. Tovární. Osobně bych si zde dovedla představit ZUŠ a DDM. Konkrétně výtvarný obor funguje v žalostných podmínkách. Rovněž DDM zde chybí. Co je potřeba udělat, aby ve Studénce opět byl dům dětí?
Dále by mne zajímalo, co bude se starým kinem. Bude fungovat jako kino v Bílovci? V případě, že ne, proč a co je proto nutné udělat?
Děkuji. Š.

celý článek...

Internetové stránky města

Zveřejněno 12. 04. 2019 11:33

Dobrý den pane starosto,
chtěla bych Vás informovat o nedokonalosti vašich inter. stránek. Když tam máte zadaný vyhledávač, asi by bylo normální, aby vyhledával :-( . Zadám: platba daně z nemovitosti za rok 2019 – reakce: nelze vyhledat, zadám: platba nebo poplatek za odvoz komunálního odpadu – reakce: nelze vyhledat, a mohla bych tady vypisovat do alelúja, asi na 6 dotazů nic. Ve Studénce vlastním nemovitost, ale už několik let bydlím mimo a jediná možnost, jak se informovat, je internet. Telefonicky Váš úřad bohužel nestíhám (2 dny v týdnu úřední hodiny a v tom ještě 2 hodiny pauzy je výsměch pro pracující lidi!). Takže vždycky otravuji staré známé, aby byli tak hodní a šli se mi zeptat na konkrétní věci, zrušili jste zasílání složenek, což zase chápu, s tím problém nemám, určitě to bylo škoda peněz, když spousta lidí to vyhodí do koše! Ale v tom případě byste měli být flexibilní a trošku jít s dobou. To co jinde jde jako po másle, u vás opravdu pokulhává. Zkuste si najet na stránky jiných úřadů, jak to tam funguje, zadáte jedno slovo a hned máte reakci. Nikdo po vás nechce, abyste byli na úrovni googlu, ale je potřeba jít s dobou.
S přáním hezkého dne P. P.

celý článek...