Semafor u ZŠ Butovická

Zveřejněno 16. října 2018 07:07

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda je nějakým způsobem kontrolována správná funkce semaforu u ZŠ Butovická. Dle mého názoru si semafor dělá „co chce“ a nedivím se řidičům, že jej ignorují. Každý druhý jezdí na červenou. Jezdím tudy každý den do práce a musím se přiznat, také jezdím na červenou. Jestliže mi červená blikne na úrovni odbočky za školu, jedu-li od Pustějova, tak se mi opravdu brzdit nechce. V nočních hodinách je ze semaforu barevná hudba (mění neustále barvy – asi úsporný režim). Je možné ověřit správnost funkce?
Děkuji za odpověď. H. T.

Správná funkce semaforu u ZŠ Butovická je kontrolována Městskou policií Studénka a v současné době nemáme hlášenou žádnou poruchu.

Světelná signalizace byla financována z dotačního programu „Přechody na ulici Butovické“ a její udržitelnost trvá do 31.12.2019. Zařízení je certifikované, odsouhlasené Dopravním inspektorátem Policie České republiky a poskytovatelem dotace s ohledem na provoz základní školy. Z tohoto důvodu není možné libovolně upravovat algoritmus světelné signalizace. Ta je řízena časovým intervalem tak, aby mohl projet určitý počet vozidel – dle velikosti a rychlosti jízdy. Po tomto intervalu naskočí automaticky červená, a pokud je v koloně další vozidlo, ihned naskočí zelená. O víkendech je signalizační zařízení mimo provoz, a to od pátku od 18:00 hodin do pondělí do 6:00 hodin.