Činnost městské policie

Zveřejněno 22. října 2018 08:24

Dobrý den. Zajímalo by mě, kdy bude vůbec vidět městskou policii v ulicích? Chodím hodně venku a za celý den nepotkám měštáka, vyjma Honzy Pesničáka, a to nese papíry na úřad. Měštáky bych zrušil, jsou to vyhozené peníze. Na náměstí se prohání kola jak na václaváku, je tam kamera, ale i tak nikdo s tím nic nedělá.
S pozdravem P. K.

Vzhledem k personálním možnostem je městská policie schopna přes den postavit pouze jednočlennou hlídku. Není v jejích možnostech být všude a v krátkých intervalech. Běžná činnost se řídí vzniklými požadavky, např. musí reagovat na oznámení, kontrolovat jednotlivé okrsky vyčleněných částí města, řešit dopravní situaci, reagovat na ostatní požadavky tak jako na ten váš a další. V neposlední řadě je součástí práce i nutná administrativa související s touto činností. Působnost městské policie není omezena pouze na část sídliště a centrum města, ale i na ostatní části jako Butovice, Studénka I a Nová Horka.

Vaši připomínku beru v potaz. Budou se provádět častější namátkové kontroly v uvedené lokalitě se zaměřením na porušování zákona č. 361/2000 Sb. ze strany neukázněných cyklistů.Vedení města se během 1. pololetí příštího roku pokusí systém služeb radikálně přeorganizovat.