Parkování u zdravotního střediska

Zveřejněno 13. prosince 2018 08:07

Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem, zda má město Studénka v plánu upravit – zpevnit  povrch parkovacího prostoru u zdravotního střediska v Butovicích. Jedná se o plochu u plotu před domem s čp. 850, prostor na pozemku s parcelním číslem 2405/1. V době dešťů je místo do 2/3 pokryto kalužemi a při zaparkování nelze z auta vystoupit, aniž by člověk nešlápl do hluboké kaluže. Parkovacích možností je kolem zdravotního střediska velmi málo a parkování na jiných místech je velmi problematické.
Děkuji za odpověď. Z. H.

Jsme si vědomi nedostatku parkovacích ploch v okolí zdravotního střediska na ulici Butovické a je naším záměrem situaci zlepšit.

Co se týče Vámi zmíněné plochy před domem čp. 850, ale vlastně celé ulice Butovické od kruhového objezdu po železniční trať, tak zde by měla vést náhradní trasa pro kamiony do průmyslových areálů, a to v souvislosti s komplexním řešením dopravy a podjezdu pod železniční tratí ve Studénce (řeší Ministerstvo dopravy). Tím pádem dojde k celkové rekonstrukci vozovky a v tuto chvíli ještě nemáme přesné informace, jestli a kolik parkovacích míst bude podél této komunikace zbudováno. Nicméně v nejbližších dnech zajistíme alespoň dočasné vysypání prostoru před čp. 850 štěrkem, aby se nestálo v hlubokých kalužích.

Město Studénka dokončilo během léta směnu pozemků se společností AK 1324, s. r. o., a nově vlastníme mj. pozemek s parcelním číslem 1745/3, na kterém chceme vybudovat několik nových parkovacích míst. Během příštího roku budeme připravovat projektovou dokumentaci a následně by mělo dojít k samotné výstavbě. Věřím, že se nám podaří výstavbu prosadit do rozpočtu pro rok 2020 a situace s parkováním se u zdravotního střediska výrazně zlepší.