Problematika zubařů ve městě

Zveřejněno 19. prosince 2018 16:21

Dobrý den. Mám dotaz, jak to bude se zubařem, jestli už jste někoho sehnali místo paní Šlosarové. Nemůžu stále nikoho sehnat, všichni nás odmítají, mají všude plno.
Děkuji za odpověď. H. B.

Děkuji za jednoduchý dotaz, na který není bohužel jednoduchá odpověď. Předně je nutné zdůraznit, že aktuální situace s nedostatkem zubařů nejen ve Studénce je způsobena dlouhodobým nekoncepčním řešením zdravotnictví v celé České republice ze strany nejvyšších představitelů státu. V tuto chvíli se nejvíce mluví sice o zubařích, ale podobné je to i s pediatry či praktickými lékaři.

Město Studénka bohužel nemůže nikoho, jak vy říkáte "sehnat", protože nelze nikoho nutit, aby působil zrovna tam, kde si budeme přát. Navíc město nemá vlastní prostory pro lékaře, a pokud se uvolní ordinace v soukromém zdravotním středisku, tak o její obsazení se zpravidla stará vlastník zařízení.

I přesto, se snažíme tuto situaci v rámci našich možností řešit a v listopadu byl vydán programový dokument na podporu lékařské péče ve Studénce tak, abychom mohli podpořit nové lékaře, kteří budou chtít ošetřovat občany Studénky a Nové Horky. Dokonce máme i vytypovány prostory města, kde bychom mohli v případě potřeby snad i vybudovat ordinace.

Dle posledních informací, které mám, by měla od ledna začít v prostorech po MUDr.  Šlosarové nová zubařka, a to MDDr. Teglová. Bohužel již několik našich občanů mne ale navštívilo s tím, že jim zubařka sdělila, že nebude přijímat občany Studénky, protože jí město neposkytlo finanční podporu. Tady musím konstatovat, že o neschválení podpory rozhodlo zastupitelstvo v září 2018, jelikož MDDr. Teglová nechtěla splnit tehdy hodně narychlo nastavené podmínky města. Já jsem osobně zatím s paní doktorkou nejednal, ale určitě se s ní setkám a určitě občanům informaci z jednání zveřejním.