Článek v tisku

Zveřejněno 21. ledna 2019 14:00

Vážený pane starosto,
jak budete odpovídat na článek v tisku DNES  „Zubařka nedostala dotaci“ uveřejněném dne 13.01.2019. Chtělo by to vysvětlit, jak k odmítnutí došlo, jak se paní MUDr. Teglová zachovala k obyvatelům města. Jestliže od  obcí Pustějov a Bílov dostala  po 300.000 Kč, pak jaké byly podmínky, na kterých se město nedohodlo? Z nabízených 1,2 mil. Kč při součtu je částka, s kterou by každý podnikatel rád pracoval. Není to vydírání? M.

Děkuji za váš dotaz, ale v současné chvíli není důvod jakkoli reagovat na Vámi zmiňovaný článek. Jednak jsem redaktorce článku poskytl kompletní informace, ze kterých si ale vybrala jen velmi malou část a navíc byla celá problematika dne 11.01.2019 mnou osvětlena naposledy ve vysílání TV ODRA (viz https://youtu.be/PzOkJreps6k).

Doktorku Teglovou jsem 02.01.2019 vyzval k osobnímu jednání, na kterém bychom si z obou stran veškeré postoje a komentáře vyjasnili, ovšem k dnešnímu dni (21.01.2019) mi žádný návrh možného termínu bohužel nezaslala. Doktorce jsem navrhl, že bez ohledu na výsledek jednání zpracujeme ze schůzky ucelenou zprávu s vývojem celé kauzy (kdo co požadoval, co bylo akceptováno, co ne, apod.) a tu pak zveřejníme. Do schůzky tedy nebudu situaci komentovat, popř. to okomentuji až na jednání zastupitelstva dne 07.02.2019.