Zimní údržba komunikací

Zveřejněno 30. ledna 2019 14:11

Dobrý den pane starosto. Reaguji na Váš článek (viz níže) a na stav zimní údržby ve dnech 28.01.2019, resp. 29.01.2019 v ranních hodinách.
Stav chodníků, cest a náměstí v Butovicích po sněžení dne 28.01.2019 je žalostný a bezpečnost občanů – chůze po komunikacích je tak nebezpečná, že hrozí uklouznutí a zlomení končetin. Chtělo by to jenom zvolit postup uklízení sněhu při jeho tání – kašovitou hmotu sněhu odklidit z komunikací a při nočním mrazu je ráno komunikace suchá a je vymalováno.
Děkuji za odpověď. M. G.

Děkuji za váš dotaz, který je zcela logický při pohledu na dnešní chodníky.

Již během včerejšího dne (28.01.2019), ve kterém nám během cca 6 hodin dost výrazně nasněžilo, jsme dodavatele služby na zimní údržbu města několikrát upozorňovali na stav komunikací a odpoledne i místostarosta zasílal na příslušný odbor místního hospodářství a údržby majetku požadavek na odklizení „břečky“ z chodníků dřív, než to přes noc zamrzne. Bohužel, dodavatel v dostatečné míře nesplnil naše požadavky, a to vnímáme jako porušení společně uzavřené smlouvy.

Věřte, že se snažíme v rámci aktuální smlouvy o zimní údržbě dělat maximum, nicméně se nám při téměř každé nové sněhové nadílce potvrzuje fakt, že je nutné vyhlásit nové výběrové řízení s jednoznačně nastavenými pravidly a sankcemi.