Internetové stránky města

Zveřejněno 12. dubna 2019 11:33

Dobrý den pane starosto,
chtěla bych Vás informovat o nedokonalosti vašich inter. stránek. Když tam máte zadaný vyhledávač, asi by bylo normální, aby vyhledával :-( . Zadám: platba daně z nemovitosti za rok 2019 – reakce: nelze vyhledat, zadám: platba nebo poplatek za odvoz komunálního odpadu – reakce: nelze vyhledat, a mohla bych tady vypisovat do alelúja, asi na 6 dotazů nic. Ve Studénce vlastním nemovitost, ale už několik let bydlím mimo a jediná možnost, jak se informovat, je internet. Telefonicky Váš úřad bohužel nestíhám (2 dny v týdnu úřední hodiny a v tom ještě 2 hodiny pauzy je výsměch pro pracující lidi!). Takže vždycky otravuji staré známé, aby byli tak hodní a šli se mi zeptat na konkrétní věci, zrušili jste zasílání složenek, což zase chápu, s tím problém nemám, určitě to bylo škoda peněz, když spousta lidí to vyhodí do koše! Ale v tom případě byste měli být flexibilní a trošku jít s dobou. To co jinde jde jako po másle, u vás opravdu pokulhává. Zkuste si najet na stránky jiných úřadů, jak to tam funguje, zadáte jedno slovo a hned máte reakci. Nikdo po vás nechce, abyste byli na úrovni googlu, ale je potřeba jít s dobou.
S přáním hezkého dne P. P.

Děkuji za Váš dotaz, se kterým se v části webových stránek plně ztotožňuji. Také z tohoto důvodu jsme se již v únoru pustili do realizace zcela nových a moderních webových stránek. Nový web by měl být spuštěn v průběhu měsíce května a věřím, že to bude pro všechny občany i návštěvníky příjemná změna.

Ke konkrétním dotazům, které na webu hledáte, sděluji, že informace k daním z nemovitosti na našich stránkách opravdu nenajdete, protože je platíte finančnímu úřadu. Bližší informace Vám podá příslušný finanční úřad, pro nemovité věci na území Studénky je to Finanční úřad v Novém Jičíně (tel. 556 788 111). Veškeré informace nejen k místnímu poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů jsou na našich webových stránkách – viz https://www.mesto-studenka.cz/public/documents/komunalni-sluzby/kam-s-odpadem-2019.pdf

Co se týče připomínky k provozní době městského úřadu, tak s tím nemohu v žádném případě souhlasit. Provozní doba úřadu je každý den od pondělí do pátku, přičemž v úřední dny je otevřeno až do 17:00 hodin (pondělí, středa) a během neúředních dnů je sice provozní doba kratší, nicméně i přesto se úředníci věnují občanům jak telefonicky, tak i osobně.