Dotaz k budově ZŠ Tovární a kina

Zveřejněno 29. dubna 2019 07:29

Dobrý den,
ráda bych věděla, co se bude dít s budovou staré školy na ul. Tovární. Osobně bych si zde dovedla představit ZUŠ a DDM. Konkrétně výtvarný obor funguje v žalostných podmínkách. Rovněž DDM zde chybí. Co je potřeba udělat, aby ve Studénce opět byl dům dětí?
Dále by mne zajímalo, co bude se starým kinem. Bude fungovat jako kino v Bílovci? V případě, že ne, proč a co je proto nutné udělat?
Děkuji. Š.

Děkuji za Váš dotaz a zároveň i náměty k využití obou budov.

Budova ZŠ Tovární – tato budova v podstatě již nyní funguje jako „volnočasové centrum“, jelikož v něm působí např. Rodinné centrum, taneční skupina P.U.S.A., různé kapely či spolky. Současně je tato budova předmětem posouzení energetické náročnosti, a to za účelem budoucího provedení energetických úspor (např. výměna oken, zateplení střechy, apod.).

Budova kina – na dubnovém zasedání se členové Zastupitelstva města Studénky seznámili se dvěma záměry místních spolků na možné budoucí využití této budovy pro širokou veřejnost a bylo dohodnuto, že město připraví podmínky a zveřejní záměr výpůjčky budovy kina právě za podobným veřejným účelem (např. kinokavárna, multifunkční kulturní prostor, klub, atd.). Pokud se vše podaří připravit a zveřejnit na červnovém zasedání zastupitelstva, mohl by být konkrétní záměr vybrán v průběhu druhého pololetí letošního roku.