Postřik proti komárům

Zveřejněno 06. června 2019 07:26 | aktualizováno 06. června 2019 07:28

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli se letos plánuje postřik proti komárům. Bohužel tento rok jich bude nejvíce za těch 20 let, co tu bydlím. Pokud jste toto neplánovali, moc prosím o zařazení do plánu co nejdříve. Bohužel již je jich mraky i v brzkých ranních hodinách, což dříve nikdy nebylo a malí ještě nejsou vylíhlí. Během 14 dní budeme mít jejich invazi a ta se rozšíří na další části Studénky. Při postřiku moc prosím, abyste nezapomenuli na cestu z nadjezdu na nádraží a ulici Veřovickou, jsme dost bokem a často se na nás zapomíná. Děkuji moc za kladné vyřízení mé žádosti, doufám, že den města proběhne bez komárů, že se nestačí ještě rozšířit tak daleko, neboť program je velmi lákavý a bude zde, za příznivých podmínek, dost lidí.
Přeji pěkný den. S.

Dobrý den pane starosto,
chtěl bych upozornit na množící se komáry po vydatných deštích. Pracuje město na případných opatřeních? Dále bych chtěl poukázat na rychle rostoucí trávu, kterou je třeba zrovna teď v tuto chvíli řešit, aby z toho nevznikala líheň pro zmiňované komáry. Děkuji za odpověď.
L. D.

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jestli je v souvislosti s výskytem komárů naplánován nějaký zásah k jejich hubení.
Děkuji. D. B.

Tentokrát odpovím hromadně, jelikož se v průběhu středy 5. června sešlo několik dotazů ohledně případného hubení komárů. Za všechny Vaše dotazy děkuji. I já sám jsem se také během úterního večera při venkovním posezení u pěnivého moku po náročném fotbálku stal terčem značných útoků obtěžujících komárů.

Bohužel výskyt je způsoben vydatnými dešti a následným značným oteplením. Město proto zahájilo kroky, které mohou situaci s nadměrným výskytem komárů vyřešit. Možnosti jsou v podstatě dvě, popř. tři:

  1. První možnost je aplikace přípravku Vectobac, který se aplikuje do vody proti líhnoucím se larvám. Použití je možné pouze po povodních, a to přímo do lagun s larvami, tzn. teď nelze aplikovat.
  2. Druhou možností je termické dýmování. Postřik hubí dospělé komáry při kontaktu, aplikuje se v zástavbě, kde se dospělí komáři vyskytují. Prostředek hubí veškerý hmyz, tedy i včely. Aplikuje se brzy ráno nebo pozdě večer. Účinek je okamžitý, ale během několika málo dní se populace komárů obnoví.
  3. A třetí možností je postřiky neaplikovat, situace se během několika dní uklidní.

S ohledem na co nejrychlejší vyřešení situace jsem dal pokyn k aplikaci postřiku na komáry, ovšem toto nelze aplikovat ze dne na den a bude dle sdělení odborné firmy aplikováno nejdříve ve středu 12.06.2019. Prosíme tedy o pochopení a trpělivost.