Sečení trávy na ulici Mlýnské

Zveřejněno 11. června 2019 06:56

Vážený pane starosto,
jmenuji se E. T. a bydlím na Mlýnské ulici. Jsme malá ulice a víme, že co se týče sečení trávy, nejsme na předních místech. Ale jde tady o bezpečnost provozu. Tráva po obou stranách vozovky dosahuje nejméně do výše 1,5 metru a v zatáčkách nevidíte, zda jede v protisměru auto nebo jde chodec. Cesta je poměrně úzká a tak nemáte kde uhnout. Každý rok chodím osobně tuto situaci řešit s pracovníky úřadu a vždy se dozvím stejnou větu: jedna strana patří ČD a druhá soukromníkovi. To nám obyvatelům Mlýnské není k ničemu. Tuto situaci by měli řešit Vaši zaměstnanci z moci úřední. Je pravdou, že po našich urgencích bývá tráva aspoň částečně posečená. Mělo by to však být samozřejmostí.
Pane starosto, předem děkuji za odpověď.

Děkuji za Váš dotaz a dám Vám za pravdu, že tato lokalita není na předních místech v plánu sečí. Je to způsobeno jednou základní skutečností, že komunikace Mlýnská není v majetku města (vyjma velmi malého kousku cesty). Největším vlastníkem komunikace jsou České dráhy (v přední části od ulice 2. května) a Státní pozemkový úřad ČR (v zadní části komunikace). Nicméně i přesto seká město 2x ročně cca 2 metry od krajnice po celé délce komunikace.

Letos, s ohledem na téměř celý květen trvající deštivé počasí, vyjela naplno technika až na konci května a zatím se do těchto míst ještě nedostala. Nicméně dle sdělení pracovníků příslušného odboru bude posekáno nejpozději koncem příštího týdne. Během zítřka zajistíme vysekání alespoň křižovatky ulice Mlýnské s ulicí 2. května.