Tiskové zprávy PČR

Ve Studénce se více bouralo

Ve Studénce policisté v minulém roce zaznamenali nárůst dopravních nehod.

Ze statistických údajů nehodovosti vyplývá vzrůstající trend počtu dopravních nehod a zranění na území města Studénky. Nejčastější příčinou byl tradičně nesprávný způsob jízdy, nedání přednosti a rychlost.

Těch bylo v roce 2008 celkem 82 dopravních nehod, což je o 13 dopravních nehod více, než v roce 2007. Policisté zaznamenali rovněž zvýšení u počtu lehce zraněných. V roce 2008 to bylo 11, v roce předešlém 6 osob. Těžce se zranily tři osoby, stejný počet účastníků silničního provozu byl zraněn v roce 2007.

celý článek...

Zpráva o stavu na úseku veřejného pořádku za rok 2008

Zprávy na úseku veřejného pořádku za rok 2007

Falešná pracovnice pojišťovny

Varování seniorům - nepouštějte cizí lidi do bytu!

Ve čtvrtek 10. ledna 2007 v dopoledních hodinách se osobně dostavila na zdejší součást OO PČR Kopřivnice pracovnice pobočky Všeobecné zdravotní pojišťovny v Kopřivnici na poliklinice, kde pracuje u přepážky. Žena policistům uvedla, že včerejšího dne (9.1.) se na její pracoviště dostavila klientka (76) z Kopřivnice, která jí uvedla, že za ní v úterý 8. ledna 2007 přišla nějaká žena, která mluvila slovensky s romským akcentem. Tato žena po seniorce požadovala, aby jí pustila do bytu a vyplnila s ní dotazník pro Všeobecnou zdravotní pojišťovnu. Po vyplnění pak obdrží od VZP částku 2 000 Kč. Tyto peníze měly být určeny na úhradu doplatků za léky a registrační poplatky. Údajná pracovnice pojišťovny byla u důchodkyně v dopoledních hodinách. K popisu ženy bohužel důchodkyně nic neuvedla. Seniorka tuto ženu dovnitř nepustila s tím, že si na VZP dojde sama osobně, což také na druhý den učinila.Šetřením policistů bylo zjištěno, že ze strany Všeobecné zdravotní pojišťovny žádné pracovnice po bytech svých klientů nechodí a klienty nenavštěvují. Je pravděpodobné, že se jednalo o podvodnici. Podvodníci si za oběti často vybírají ty, které považují za nejsnadnější kořist. Seniory. Potvrdilo to policejní mapování rozsahu organizované trestné činnosti zaměřené proti starším lidem. V tomto případě se důchodkyně z Kopřivnice zachovala správně a proto se nestala obětí, například trestného činu krádeže či podvodu.

celý článek...

Poctivé nálezkyně obdržely Pamětní plaketu Polici ČR

Příkladným činem se vyznamenaly v pondělí 21. ledna letošního roku dvě devatenáctileté studentky Obchodní akademie v Kopřivnici. Dívky, které letos maturují, nalezly v bankomatu na ulici Zahumenní v Kopřivnici peníze, které zde zanechal 57letý muž z místní části Kopřivnice. Nalezenou finanční částku dvanáct tisíc korun pak odevzdaly na pobočku České spořitelny, která je v blízkosti osudného bankomatu.

celý článek...