Zvýšení kvality a dostupnosti přestupního terminálu ve Studénce

Zveřejněno 17. ledna 2017 13:09

eu rop

Registrační číslo projektu: CZ.1.10/1.3.00/08.01378

Projekt pod názvem „Zvýšení kvality a dostupnosti přestupního terminálu ve Studénce“ byl spolufinancován Evropskou unií – Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko 2007-2013.

U vlakového nádraží vznikla nová stanoviště autobusů a zastávky městské hromadné dopravy byly posunuty. Bylo vytvořeno přes padesát nových parkovacích míst a pro cyklisty byla zřízena dvě krytá stání. Podél železniční trati od ul. Veřovické k ul. Matiční přibyla cyklostezka a chodník. Cestující o spojích informují interaktivní tabule a bezdrátový rozhlas. Celý prostor je bezpečnější nejen pro nové funkční řešení, ale také díky kamerovému systému, který hlídá čekárnu, parkoviště a úschovny kol.

Tato stavba přispěla ke zlepšení dostupnosti nádraží, ke zvýšení komfortu cestujících v integrované autobusové a vlakové dopravě a k vylepšení vzhledu okolí tohoto terminálu. Nový přestupní terminál propojuje železniční dopravu s autobusovou, automobilovou, cyklistickou a pěší.

Celkové náklady projektu činily 20.367.868,90 Kč, z toho 17.341.375,02 Kč byla výše poskytnuté dotace. Realizace projektu byla ukončena v říjnu roku 2013.

Mapy města